0212 361 29 90-91
info@isthalkoto.com
İstanbul Özel Halk otobüsleri temsilcileri yaptıkları Ankara ziyaretinde TBMM, Bakanlıklar, AK Parti Genel merkezi ve sektör ile ilgili diğer kurumlara yaptıkları ziyaretlerde çözüme yönelik istişarelerde bulundular.
29 Aralık 2015
Özel Halk otobüs camiasının, Ankara ziyaretinde yeni gelişmeler

İstanbul Özel Halk otobüsleri temsilcileri yaptıkları Ankara ziyaretinde TBMM, Bakanlıklar, AK Parti Genel merkezi ve sektör ile ilgili diğer kurumlara yaptıkları ziyaretlerde çözüme yönelik istişarelerde bulundular.

Hükümet kurulduktan sonra, toplu olarak yapılan 2.ziyarette, Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık, Başkan vekili Nejdet Güney,TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel, Halk Ulaşım AŞ. Başkan vekili Hasan Durgun, Mavi Marmara AŞ. Başkanı Ramazan Gürler, Öztaş AŞ. Başkanı Cemal Soydaş, Yeni İstanbul AŞ. Başkanı Yalçın Beşir ile yöneticiler katılarak verilen sözlerin takibi konusunda ısrarlı girişimlerini sürdürdüler.

Sektörde yaşanan sıkıntıların dile getirildiği meclis ziyaretinde, heyet ilk önce AK Parti grup toplantısına katılarak, Başbakan Davutoğlu’nun AK Parti grubunda yaptığı konuşmayı dikkatle dinlediler. Grup toplantısının ardından yapılan görüşmelerde, Başbakan Davutoğlu konuları bildiğini ve gerekli talimatları verdiğini belirterek çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Heyet mecliste sektörün sorunları bilen milletvekilleri Hasan Turan,Sabahattin  Karakelle, Revza Kavakçı ve  Azmi Ekinci’yi  ziyaret ettikten sonra AK Parti Genel merkezine giderek burada milletvekili Öznur Çalık ile  görüşerek sektörün sorunları ile ilgili istişarelerde bulundular.

Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi ile görüşme yapan Özel Halk otobüsü heyeti, ücretsiz taşıma bedellerinin ödenmesi konusunda çıkan yasa ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Genel Müdür İshak Çiftçi, çıkan yasa ile ilgili kendi kurumlarına düşen görevi yerine getirdiklerini, bundan sonraki sürecin Maliye Bakanlığında olduğunu söyledi.

Özel Halk otobüsü heyeti, görüşmeler sonucunda yaptıkları değerlendirmelerde sonuç olarak, hükümet ve siyasi alanda sorunları çözümü konusunda umutlu olduklarını, verilen sözler ile ilgili çalışmaların sürdüğünü Meclis gündeminin yoğun çalışmaları dolayısı ile çözümün zamana bırakıldığını ve sorunlar dosyasının sıkı takipçisi olacaklarını söylediler

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.