0212 361 29 90-91
info@isthalkoto.com
MÜDÜRLER KURULU TOPLANARAK BELBİM HAVUZ SÖZLEŞMESİNİ GÖRÜŞTÜ
04 Mart 2016
Halk otobüsleri Şirket Müdürleri, Belbim Sözleşme taslağını değerlendirdi

Bilindiği üzere yolcu taşıma Hakediş ödemeleri bundan böyle artık İETT değil BELBİM A.Ş. tarafından yapılacak. Daha önce ise hak edişi BELBİM hesaplıyor İETT’ye gönderiyor, İETT’de şirketlerin hesaplarına aktarıyordu.

Şimdi ise hak edişi hesaplayan BELBİM parayı da direk Şirketlerin hesaplarına aktaracak. Bu çerçeve de BELBİM A.Ş. tarafından hazırlanan yeni Havuz Sözleşmesi taslağı daha önce ÖHO Müdürler Kurulu tarafından incelenmiş ve değiştirilmesi, revize veya ilave edilmesi gereken konular tespit edilerek hem yazılı olarak, hem de toplantı da BELBİM yetkililerine Ocak ayı içinde iletilmişti.

 Belbim A.Ş. ÖHO sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini dikkate alarak Sözleşme taslağını revize ederek Şubat ayı sonunda tekrar Şirketlere gönderdi. Özel Halk Otobüsü Şirketlerinin Müdürleri Özulaş’ta toplanarak bu taslağı son defa inceledi ve görüşlerini rapor haline getirmek suretiyle tekrar BELBİM A.Ş. ne gönderme ve yapılacak toplantıda Sözleşme Taslağına nihai şekli verilerek imzalama kararı aldılar. Yaklaşık 3 saat süren toplantı son derece verimli geçti.

 

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.