0212 361 29 90-91
info@isthalkoto.com
İstanbul'da otobüse binerken bir anda kalp krizi geçiren genç kadının hayatını kurtaran B-163 şoförüne Başkan Yalçın Beşir tarafından ödül verildi.
Başkan Yalçın Beşir’den, Kahraman Şoför Murat Evin’e ödül

Genç kadın için seferber olan B-163 şoförü Murat Evin, yaşadığı o anları anlattı. İstanbul'da 3 Ekim'de gece saat 23.00 sıralarında özel halk otobüsüne binen genç kadın tam İstanbul Kartını basacağı sırada kap krizi geçirerek bir anda yere yığılmıştı. Genç kadının yardımına koşan otobüs şoförü Murat Evin, otobüsteki yolcuları indirerek kadını hastaneye yetiştirmek için yola koyulmuştu. Trafiğin tıkalı olan bölümlerinde otobüsten aşağı inen bir yolcu yolu açmaya çalışırken, genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan sürücü bir süre ters yola girmiş, yolda bir ambulansı fark edince ise otobüsten inerek koşmaya başlamıştı. Otobüsün koltuklarına basarak ve üzerinden atlayarak ambulansa koşan kahraman şoför ambulansın dolu olduğunu görünce yeniden direksiyon başına geçerek hastanenin yolunu tutmuştu.

Genç kadını hastaneye yetiştiren kahraman şoförün gösterdiği çaba ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenmişti. Genç kadının hayatı ise yapılan ilk müdahale sonucu kurtarılmıştı. Genç kadının hayatını kurtaran otobüs şoförü Murat Evin'e, Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir ödül verdi.

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.