0212 361 29 90-91
info@isthalkoto.com
İETT, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yeni bir uygulama başlattı.
07 Ocak 2015
İETT, ÜCRETSİZ KARTLARA BİNİŞ LİMİTİ GETİRDİ

“Engelli, Engelli Refakatçi, Sarı Basın Kartı, TÜİK, PTT ve Malul” Ücretsiz Kartlarına günlük ve aylık biniş limiti getirdi.

Belirtilen Ücretsiz Kart Sahipleri bundan böyle. İstanbul da  İstanbul Kartın geçerli olduğu toplu taşıma araçlarına en fazla günde 10, ayda 220  kez ücretsiz binebilecekler.

Yolcular ücretsiz kartlarını, kart okuyuculara yaklaştırdıklarında 'Günlük Kullanım Limiti' ve 'Aylık Kullanım Limiti' adı altında ekranda kalan limit miktarını görebileceklerdir.

İETT Genel müdürlüğü, Mavi Kart uygulamasına da aylık biniş limiti getirmiş, ancak ilk anda yolcular önce bu uygulamaya tepki göstermişlerdi. 

Uygulamaya geçildikten sonra yapılan gözlemler de istisnalar hariç yolcuların belirlenen limiti dolduramadıkları ve dolayısıyla itirazın anlamsız olduğu anlaşılmıştı.

Ücretsiz Kartlara getirilen limit uygulaması Mavi Kartta olduğu gibi kullanım disiplini sağlayacaktır. İstanbul da 1 kart sahibi günde ortalama 3 defa toplu taşımayı kullanmaktadır. Dolayısıyla da belirlenen limit az değil bu veriye göre fazladır.

Ücretsiz Kartlar için İETT tarafından belirlenen biniş limitleri Şehir gerçekleri açısından fazla olsa bile disiplini sağlayacağı için başlangıç olarak ÖHO taşımacıları tarafından olumlu bulunmaktadır.

 

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.