0212 361 29 90-91
info@isthalkoto.com
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen uygulama sayesinde kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üzerinden doldurulabilecek.
02 Ekim 2014
Kaza tespit tutanakları artık cep telefonundan da doldurabilecek

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince (SBM) "mobil kaza tespit tutanağı" kullanıma sunuldu. SBM'den alınan bilgiye göre, sürücüler uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlar aracılığıyla doldurabilecek. Sürücüler için birçok avantaja sahip tutanağı doldurmak için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli olacak.

Araç plakası ve TC kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcılara hızlı ve kolay kaza bilgisi giriş imkanı sağlıyor.

Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran uygulama, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine hızlı erişimi, kazaya neden olan alanların hızlı ve kesin tespiti, kaza tutanağının anında sigorta şirketlerine iletilmesi gibi avantajlar sunuyor. Ayrıca uygulama, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük sorunlarından suistimallerin azaltılması konusunda da büyük katkı sağlayacak.

Ayrıca, dünyada ilk özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması bekleniyor.

Poliçe Bilgilerini Tek Tek Girme Derdi Kalmadı!

Artık poliçe bilgilerinize tek tık ile ulaşabilirsiniz. Poliçenize;

Plaka ve ruhsat sahibinin kimlik numarası ile sorgulama yaparak,

Bu bilgileri profilinize kaydetmiş iseniz profilden getirme özelliği ile,

Ya da Kare kodlu poliçenizdeki kare kodu okutarak

otomatik olarak ulaşabilirsiniz.

Araç Bilgilerini Girmekle Uğraşmayın!

Aracın; şasi numarası,markası,modeli, model yılı vb. bilgilerini girebilmek için uğraşmayın. Poliçe bilgilerine ulaşıldığı anda araç bilgileri otomatik olarak ekranlarınızda olacak.

Sigorta Şirketime Nasıl Haber Vereceğim Diye Düşünmeyin!

Kazadan sonra tutanağınız otomatik olarak şirketlere iletilmekte. Dolayısıyla Mobil Kaza Tutanağını kullanın; sigorta şirketinizi aramak ve tutanağı şirkete iletmekle uğraşmayın.

Kusur Oranları Her An Cebinizde!

Kazadan sonra hangi taraf kusurlu bulundu? Artık bu sorunun cevabı için uğraşmaya gerek yok. Uygulama üzerinden girilen kazanın kusur durumu belirlendiği anda cep telefonunuza SMS ile bilgilendirme yapılacak ve kusur oranınızı uygulama üzerinden görebileceksiniz.

Ve Diğer Kazanımlar…

Sürücülere her yönden büyük kolaylık getiren “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile birçok kazanım elde edilecek;

KTT formunun taşınmasına gerek kalınmaması

Tutanağın anında sigorta şirketlerine iletilerek zaman kaybının Önlenmesi

Daha az bilgi ile tutanak girişinin sağlanması

Daha hızlı tutanak girişinin sağlanması

Uygulamadaki yönlendirmeler ile tutanak girişindeki hata oranının azaltılması

Kazaların sonuçlanma süresinde azalma

Kare kod ile poliçe bilgilerine hızlı erişim

Sonuç kusur oranlarını online takip edebilme imkanı             

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.